Kadınları yok sayan ittifakları biz de yok sayıyoruz!

Yaşamaya ve yaşamı herkes için mümkün kılmaya çalıştığımız, dişimizle tırnağımızla mücadele ettiğimiz afet günlerinde, görevini yapmayan iktidar, kendi varlığını, kadınların yaşam hakkını pazarlık konusu yaparak devam ettirmeye çalışıyor.

Kadınlara yönelik şiddetin sonlandırılmasına dair düzenlemeleri içeren, kadın örgütlerinin yıllardır verdiği mücadele ile yürürlüğe giren 6284 sayılı kanun, seçim ittifaklarının belirleyici unsuru oldu.

Kadınların yaşam teminatı olan 6284’ü pazarlık konusu yapma cüreti gösteren bir iktidarın halkına yapabileceği kötülüklerin bir sınırı var mıdır?

Daha önce İstanbul Sözleşmesi’ni pazarlık konusu yapan iktidar şimdi de 6284 sayılı yasayı değiştirmeyi vaat ederek kadın düşmanlığında ortaklaşan bir cephe kurdu. Bu bağnaz ve patriyarkal ittifaka cevabı, yok saydıkları kadınlar verecek!

Çünkü biz VAZGEÇMİYORUZ!
Yüzyıllara dayanan mücadelemizi devam ettiriyoruz!
Kadınlar, kazandıkları hakları koruyacak, bunun karşısında duran bütün zihniyetler bir bir yıkılacak!

Yaşam hakkımızı pazarlık konusu yapanlardan hesap soracağız!

Kadın Koalisyonu
26.03.2023

More Articles for You

“Deprem illeri ve göç alan iller kurum ziyaretleri, işbirlikleri ve farkındalık çalışmaları raporu”muz yayında!

Kadın Koalisyonu olarak, 27 – 28 – 29 Temmuz 2023 tarihleri arasında deprem bölgesinde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimize dair “Deprem illeri ve …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Ağustos

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Ağustos bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası sahada neler yaptığımızı derledik. ————- Ağustos bülteni için tıklayınız. …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Nisan

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Nisan bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada neler yaptığımızı derledik.

Sözümüze, Oyumuza Sahip Çıkıyoruz!

Seçme ve seçilme hakkımızı tam olarak kullanabilmemiz ancak demokratik, eşit, güvenli ve şeffaf bir seçim süreci ile mümkündür! Seçim öncesinde …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Mart

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Mart bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada neler yaptığımızı derledik.

Siyasi Partilere Sesleniyoruz: Eşit Katılım İçin, Demokrasi İçin Harekete Geçin!

Kadın Koalisyonu olarak yirmi yıldır Türkiye’nin seçim gündemini takip ediyor, dirayet ve kararlılıkla mücadele ederek eşit temsil ve eşit katılımın …