Sevgili İlknur – Şenay Tavuz

Sevgili İlknur, sana yazacağım mektuba nasıl başlayacağımı bilemedim….

En çok hatırladığım yumuşacık sesinle ve gözlerinin içi her zaman gülerek konuşman biliyor musun?

Bir çoğumuzun heyecanla ve bazen de birbirimizi kırıp dökerek iş ürettiğimiz kadın mücadelesinde senin o naif ve azimli duruşunun bir yansıması sanki facebooktaki son paylaşımın.

Nedret Güvenç’in kaleminden; ‘Kendini Arayan Yıldız’, Ayizi Yayınevi adlı kitabı beğenmişsin en son.. Sana söz veriyorum en kısa zamanda alıp okuyacağım.

“87 yıllık ömründe çok anı, çok imge biriktirmiş. Kırmızı terliklerini, domat pastıyı, balta seslerini, okulunu, kum zambaklarını çok uzaklardan şimdiki zamana çağırıyor. Hatırlama sürecine aşkları, hayal kırıklıkları, korkuları, cesareti, umudu ve daha pek çok duygu eşlik ediyor. Çok şey istemiyor aslında, bir mucize bekliyor” anılarını yazdığı kitapta demiş paylaştığın yazı.

Bir mucize olsun ve sevdiğimiz tüm dostlarımızla yanyana devam edelim kaldığımız yerden.

Başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere tüm insanlık için barış içinde ve özgür bir dünya düşümüz gerçek olsun,karanlıklar aydınlığa,tutsaklıklar özgürlüğe doğru yol alsın. Senin gözlerindeki ışık ve sevgi dolu yumuşacık sesinle çok toplantılar yapalım,izleme grupları kuralım yine illerde. Sana söz veriyorum bu sefer sonuna kadar çalışacağım kadın koalisyonun etkinliklerinde.

Bekliyoruz İzmir’e gelmeni. Sevgiyle kucaklıyorum.

Şenay Tavuz,
21.08.2017

More Articles for You

“Deprem illeri ve göç alan iller kurum ziyaretleri, işbirlikleri ve farkındalık çalışmaları raporu”muz yayında!

Kadın Koalisyonu olarak, 27 – 28 – 29 Temmuz 2023 tarihleri arasında deprem bölgesinde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimize dair “Deprem illeri ve …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Ağustos

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Ağustos bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası sahada neler yaptığımızı derledik. ————- Ağustos bülteni için tıklayınız. …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Nisan

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Nisan bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada neler yaptığımızı derledik.

Sözümüze, Oyumuza Sahip Çıkıyoruz!

Seçme ve seçilme hakkımızı tam olarak kullanabilmemiz ancak demokratik, eşit, güvenli ve şeffaf bir seçim süreci ile mümkündür! Seçim öncesinde …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Mart

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Mart bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada neler yaptığımızı derledik.

Kadınları yok sayan ittifakları biz de yok sayıyoruz!

Yaşamaya ve yaşamı herkes için mümkün kılmaya çalıştığımız, dişimizle tırnağımızla mücadele ettiğimiz afet günlerinde, görevini yapmayan iktidar, kendi varlığını, kadınların …