Canım İlknur merhaba – Lütfiye Kelleci Biber

Canım İlknur merhaba, 

Bir yandan delice sana yazmak isterken bir yandan da yazmak için duygu ve düşüncelerimi toparlamaya çalışıyorum haftalardır. Bilirsin, yazmakla ilgili sıkıntılarım oldu her zaman.

 Bu arada, güzel yürekli birçok kadın sana birbirinden kıymetli mektuplar yazdı. Bu mektupların her biri seni ve sana duyduğumuz özlemi çok güzel anlatıyor. 

Ben seni önce yazılarından, her biri benim için zihin açıcı olan çalışmalarından tanıdım. Sonra, 2010 yılı sonbaharında bir grup kadınla yeni bir örgütlenme çalışmasına başladığımızda, danıştığımız herkes; “size bu konuda en iyi desteği İlknur verebilir” dedi. Seni ilk aradığımda çok heyecanlanmıştım ama telefonu oldukça sakin ve rahatlatan bir sesle açtın. İlk düşündüğüm şey o harika yazıları yazan kadının gayet içten bir insan olduğuydu. 

Daha sonra buluştuk ve kafamızdaki örgütlenmeyi anlattık sana. Anlatır anlatmaz bize destek olmaya başladın. O kadar doğru sorular ve fikirler koydun ki ortaya, örgütlenme çalışmalarının başından beri yanımızdaymışsın ve her aşamayı birlikte planlamışız gibi hissettim. O günden sonra da hep yanımızda oldun. Çok güzel işler yaptık birlikte. Geldiğinde de yapmaya devam edeceğiz elbette. 

Çalışmalar dışında da, tanıştığımızda hissettiğim,  yaşantımdaki bir boşluğun dolduğu oldu. Her zaman gülen yüzün, olaylara ve yaşama karşı hep pozitif duruşun, içtenliğin, hepsinin özeti kocaman güzel yüreğin ilk duygumu doğruladı aradan geçen yıllarda. 

Bu süreçte hayatımın öyle dönüm noktaları oldu ki benim için çok ağırdı. O zamanlarda da dinledin beni ve destek oldun. Bunu hissetmek çok kıymetliydi. Sana bunun için çok ama çok teşekkür ederim. 

Sohbetlerimizde söylediğin öyle şeyler var ki, bir şeylere baştan başlamam gerektiğinde o cümlelerinden güç alıyorum. Geleceğin ve birlikte konuşup güleceğimiz günleri sabırsızlıkla bekliyorum. Özlem ve sevgiyle kocaman kucaklıyorum. 

Lütfiye.

More Articles for You

“Deprem illeri ve göç alan iller kurum ziyaretleri, işbirlikleri ve farkındalık çalışmaları raporu”muz yayında!

Kadın Koalisyonu olarak, 27 – 28 – 29 Temmuz 2023 tarihleri arasında deprem bölgesinde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimize dair “Deprem illeri ve …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Ağustos

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Ağustos bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası sahada neler yaptığımızı derledik. ————- Ağustos bülteni için tıklayınız. …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Nisan

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Nisan bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada neler yaptığımızı derledik.

Sözümüze, Oyumuza Sahip Çıkıyoruz!

Seçme ve seçilme hakkımızı tam olarak kullanabilmemiz ancak demokratik, eşit, güvenli ve şeffaf bir seçim süreci ile mümkündür! Seçim öncesinde …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Mart

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Mart bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada neler yaptığımızı derledik.

Kadınları yok sayan ittifakları biz de yok sayıyoruz!

Yaşamaya ve yaşamı herkes için mümkün kılmaya çalıştığımız, dişimizle tırnağımızla mücadele ettiğimiz afet günlerinde, görevini yapmayan iktidar, kendi varlığını, kadınların …