Sevgili İlknur – Edith Schratzberger-Vecsei

Brüksel, 12 Eylül 2017

Sevgili İlknur,

Sana Avrupa Kadın Lobisi’nin 51 ülkesi ve feminist çalışanlarımız, üyelerimiz ve Avrupa’nın her yanından aktivistler adına dayanışma ve kızkardeşlik duyguları ile yazıyorum. 

Türkiye’de adaletsiz şekilde tutuklanman hepimiz için büyük bir şok ve üzüntü yarattı. Seni düşündüğümüzü bilmeni istiyoruz ve en içten şekilde iyi koşullarda olmanı diliyoruz. Umarım sen de yanında olduğumuzu; Avrupa’nın ve Türkiye’nin dört bir yanından arkadaşların ve kız kardeşlerinle el ele adil bir şekilde muamele görmen ve bir an önce salıverilmen için çabaladığımızı biliyorsundur. 

Hem Avrupa Kadın Lobisi hem de Türkiye içi ve dışında kadın hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği için yapmış olduğun emsalsiz katkıdan dolayı sana sonsuza dek minnettar olacağız. Farklılıkların gözetilmesine ve yerel düzeyde demokrasinin kadınlar için tesisine verdiğin destek ve bağlılık Avrupa Kadın Lobisi’ndeki çok sayıda kişi ve örgüte ilham verdi. 

Yorulmak bilmeyen çabaların ve enerjin AKL’nin Türkiye’deki eşgüdüm mekanizmasının ülke çapına yayılmasına olanak sağladı. Birçok kadın örgütü senin öncü ruhun ve emsalsiz saygınlığın sebebi ile bu mekanizma içinde yer almayı kabul etti. AKL Türkiye kurulduğundan beri en aktif üyelerimizden biri olabildiyse bunu kısmen senin en temelden oluşturduğun şeffaf yapılanmaya borçluyuz.

Salıverilmeni kutlamayı ve seni tekrar aramızda görebilmeyi dört gözle bekliyoruz.

Kız kardeşlikle,

Edith Schratzberger-Vecsei

Başkan, Avrupa Kadın Lobisi

Click here for the English version.

More Articles for You

“Deprem illeri ve göç alan iller kurum ziyaretleri, işbirlikleri ve farkındalık çalışmaları raporu”muz yayında!

Kadın Koalisyonu olarak, 27 – 28 – 29 Temmuz 2023 tarihleri arasında deprem bölgesinde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimize dair “Deprem illeri ve …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Ağustos

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Ağustos bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası sahada neler yaptığımızı derledik. ————- Ağustos bülteni için tıklayınız. …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Nisan

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Nisan bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada neler yaptığımızı derledik.

Sözümüze, Oyumuza Sahip Çıkıyoruz!

Seçme ve seçilme hakkımızı tam olarak kullanabilmemiz ancak demokratik, eşit, güvenli ve şeffaf bir seçim süreci ile mümkündür! Seçim öncesinde …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Mart

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Mart bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada neler yaptığımızı derledik.

Kadınları yok sayan ittifakları biz de yok sayıyoruz!

Yaşamaya ve yaşamı herkes için mümkün kılmaya çalıştığımız, dişimizle tırnağımızla mücadele ettiğimiz afet günlerinde, görevini yapmayan iktidar, kendi varlığını, kadınların …