Richa Nagar ve Richa Singh’den, Sangtin Kisan Mazdoor Sangathan üyeleri adına İlknur’a mektup var!

Sevgili İlknur,

Sana Sangtin Kisaan Mazdoor Sangathan’ın -ya da kısa adıyla SKMS’nin- 800 üyesi ve destekçisi adına yazıyoruz. Bizler Uttar Pradesh’ın Sitapur bölgesinde yaşayan işçi ve küçük çiftçilerden oluşan; geçim kaynaklarına erişim, insan onuru ve adalet hakları için mücadele eden; ve insanlığı sayamayacağımız kadar çok şekilde tehdit eden baskıcı, erkek egemen, kast yanlısı ve kapitalist yapılara karşı örgütlenen bir gurubuz.

SKMS olarak Türkiye’de başına gelen haksız tutuklanmayı büyük bir dehşetle karşıladık. Bilmeni isteriz ki dünyamızın ciddi bir kısmını etkileyen bu karanlık siyasi ortamda senin yanındayız. Sesimizi senin Türkiye ve Avrupa’daki arkadaşlarının ve kız kardeşlerinin sesleri ile birleştiriyoruz ve senin için adalet talep ediyoruz. Türk yetkililerden senin için adil ve düzeyli muamelenin yanısıra cezaevinden hızla tahliye edilmeni istiyoruz.

Entelektüel bir feminist ve siyasi bir aktivist olarak gösterdiğin kendi adamışlık, ortaya koymuş olduğun olağanüstü katkılar ve gerek Türkiye’de gerekse dünyada ötekileştirilmiş kadınların hakları için verdiğin mücadele sebebi ile sana sonsuza dek minnettar olacağız.

Sangtin Yazarları’nın çalışmalarına ve siyasi vizyonuna gösterdiğin ilgi ve kitabımız ‘Sangtin Yatra’ / ‘Playing with Fire’ı Ateşle Oynamak: Hindistan’da Yedi Yaşam Üzerinden Feminist Düşünce ve Eylem ismi ile Türkiye’de yayınlamak için gösterdiğin enerji ve bağlılık için sana hep borçlu olacağız. Yerel düzeyde ve yereller arasında kadınların demokratik hakları için verdiğin mücadelede fark yaratan desteğin ve kendini adamışlığın bir çoklarımıza ilham oldu. Çalışmaların bizlere, Türkiye’de yaşayan kadınların mücadelesi ile senin cesur ve yaratıcı liderliğin ve feminist yayınevi Ayizi Kitap’ın çalışmaları olmasa asla hayal dahi edemeyeceğimiz yakın bir bağ kurman imkânı tanıdı.

Tüm iyi düşüncelerimiz seninle. Sana bu zor zamanlarda sevgimizi ve desteğimizi yolluyoruz. Salıverilmeni kutlamayı ve eşitlik, özgürlük ve adalet için verdiğin mücadeleden ilham almaya devam edebilmeyi dört gözle bekliyoruz.

Dayanışmayla,

Richa Nagar ve Richa Singh, of Sangtin Kisan Mazdoor Sangathan üyeleri adına,
Sitapur bölgesi, Uttar Pradesh, Hindistan

Click for English Version.

More Articles for You

“Deprem illeri ve göç alan iller kurum ziyaretleri, işbirlikleri ve farkındalık çalışmaları raporu”muz yayında!

Kadın Koalisyonu olarak, 27 – 28 – 29 Temmuz 2023 tarihleri arasında deprem bölgesinde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimize dair “Deprem illeri ve …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Ağustos

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Ağustos bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası sahada neler yaptığımızı derledik. ————- Ağustos bülteni için tıklayınız. …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Nisan

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Nisan bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada neler yaptığımızı derledik.

Sözümüze, Oyumuza Sahip Çıkıyoruz!

Seçme ve seçilme hakkımızı tam olarak kullanabilmemiz ancak demokratik, eşit, güvenli ve şeffaf bir seçim süreci ile mümkündür! Seçim öncesinde …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Mart

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Mart bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada neler yaptığımızı derledik.

Kadınları yok sayan ittifakları biz de yok sayıyoruz!

Yaşamaya ve yaşamı herkes için mümkün kılmaya çalıştığımız, dişimizle tırnağımızla mücadele ettiğimiz afet günlerinde, görevini yapmayan iktidar, kendi varlığını, kadınların …