2015 Genel Seçimleri Yaklaşırken Kadınların Bir Çift Sözü Var!

Yettiniz artık!

Kadınsız demokrasi olmaz!

Hayatlarımızı bizim dışımızda belirleyen, hayatta kalabilmenin sorumluluğunu ise bize yükleyen bu sistem, devam edemez!

Demokrasi, lafla yürümez. Demokrasi mangalında kül bırakmayanlar, ölü kadınlar memleketi haline gelmemizdeki payınızı görün!

Biz kadınlar, kurtarılmayı bekleyen kurbanlar değiliz. Örgütleniyoruz, güçleniyoruz, direniyoruz. Hayatımızı kâbusa çevirenlerden demokratik yollarla hesap soracağız.

Eşitlik mücadelesinde sesimizi, sözümüzü bizimle birlikte haykıran, hayata geçirenlerden yana olacağız.

Hayatımızın iplerini elimize alıyoruz, bundan böyle kadın erkek eşitliğini öncelikli hedefi haline getirmeyen hiçbir partiye oy vermeyeceğiz!

Eşitliğin gerçekleşmesini engelleyecek söylem ve uygulamalardan vazgeçmeyen adaylar ve partiler bizden oy beklemesin!

Feministleri ve muhalif kadın örgütlerini hedef alanlar, dışlayanlar, size verecek oyumuz yok!

Örgütlenme ve ifade özgürlüğünü, gösteri hakkını engelleyen, güvenliğimizi polisin insafına bırakan iç güvenlik yasasını destekleyenler, başka kapıya!

Eşit temsil ve katılımın önündeki büyük engellerden biri olan seçim barajının kaldırılması için mücadele etmeyen partilere ne güveniriz ne oy veririz.

Siyasi partiler artık ülkenin, hayatımızın sahibi gibi davranmaktan vazgeçmelidir. Siyaset erkeklerin güç savaşından ibaret değildir. Biz varız. Buradayız. Bizi ne siyasetin ne de hayatın dışına atmanıza izin vermeyeceğiz.

Kadınların eşit varoluşunu tanıyan, onların mücadelesine omuz verenlerin yanındayız!

2002’den beri yaptığımız gibi siyasi partilerin tüzüklerini, programlarını, aday listelerini, bizden nasıl bahsettiklerini yine yakından takip edeceğiz. Cinsiyet eşitliği için atılan adımları görünür kılacak, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine hizmet edenleri ifşa edeceğiz.

KADIN KOALİSYONU
9 Nisan 2015

More Articles for You

“Deprem illeri ve göç alan iller kurum ziyaretleri, işbirlikleri ve farkındalık çalışmaları raporu”muz yayında!

Kadın Koalisyonu olarak, 27 – 28 – 29 Temmuz 2023 tarihleri arasında deprem bölgesinde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimize dair “Deprem illeri ve …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Ağustos

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Ağustos bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası sahada neler yaptığımızı derledik. ————- Ağustos bülteni için tıklayınız. …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Nisan

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Nisan bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada neler yaptığımızı derledik.

Sözümüze, Oyumuza Sahip Çıkıyoruz!

Seçme ve seçilme hakkımızı tam olarak kullanabilmemiz ancak demokratik, eşit, güvenli ve şeffaf bir seçim süreci ile mümkündür! Seçim öncesinde …

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı Bülteni – Mart

Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı olarak Mart bültenimizi yayınladık. Deprem sonrası hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada neler yaptığımızı derledik.

Kadınları yok sayan ittifakları biz de yok sayıyoruz!

Yaşamaya ve yaşamı herkes için mümkün kılmaya çalıştığımız, dişimizle tırnağımızla mücadele ettiğimiz afet günlerinde, görevini yapmayan iktidar, kendi varlığını, kadınların …